چت جی پی تی چیست | چطور از ChatGPT استفاده کنیم ؟

نمایش ویدیو درباره ChatGPT چیست

chatgpt چیست ؟ در ادامه این مطلب خفن از سایت مستر ریبوار بطور کامل با این هوش مصنوعی آشنا خواهید شد. یک مدل زبان بزرگ است که توسط OpenAI توسعه یافته است. این بر اساس معماری GPT (ترانسفورماتور از قبل آموزش داده شده) است و بر روی مجموعه داده عظیمی از متن از اینترنت آموزش داده شده است.

این مدل از یک شبکه عصبی عمیق برای تولید متنی شبیه انسان استفاده می‌کند که آن را برای طیف گسترده‌ای از وظایف پردازش زبان طبیعی مانند ترجمه زبان، خلاصه‌سازی متن و تکمیل متن مفید می‌سازد. همچنین قادر به پاسخگویی به سوالات و تولید محتوای خلاقانه مانند داستان و مقاله است.

یکی از مزایای کلیدی این چت توانایی آن در درک زمینه و تولید متنی منسجم و روان است. از تکنیکی به نام «معماری ترانسفورماتور» استفاده می‌کند که به مدل اجازه می‌دهد تا کل جملات یا پاراگراف‌ها را به‌جای یک کلمه در یک زمان پردازش کند. این بدان معنی است که می تواند معنای متن را به عنوان یک کل درک کند و پاسخ های آن را دقیق تر و مرتبط تر کند.

در ویدئویی که براتون قرار دادم نحوه استاده از chatgpt ، نحوه ثبت نام و آموزش 0 تا 100 chatgpt رو براتون قرار دادم حتما به کانل یوتیوبم سربزنید و سابسکرایب هم یادتون نره. اگر ازش استفاده کردی بخش نظرات بیا برام بنویس چ چی پرسیدی و چی جواب داد.

از خود chatgpt پرسیدم که chat gpt چیست ؟ جوابی که داده میشه توسط خود این هوش مصنوعی رو بخونیم با هم دیگه : 

ChatGPT یک مدل زبان مبتنی بر هوش مصنوعی است که توسط OpenAI توسعه یافته است. از الگوریتم‌های یادگیری عمیق برای تولید پاسخ‌های متنی انسان‌مانند به یک درخواست یا سؤال استفاده می‌کند. ChatGPT بر روی مجموعه بزرگی از داده های متنی آموزش دیده است و به آن اجازه می دهد تا پاسخ های مرتبط با زمینه را به طیف گسترده ای از سؤالات و درخواست ها ایجاد کند. این طراحی شده است تا به عنوان یک سیستم هوش مصنوعی مکالمه برای برنامه هایی مانند ربات های گفتگو، خدمات مشتری و ترجمه زبان مورد استفاده قرار گیرد.

chat gpt چیست

از چت جی پی تی درباره آموزش صفر تا صد اینستاگرام مارکتینگ هم پرسیدم جوابش جالب بود بخونیم با هم دیگه : 

اینستاگرام مارکتینگ حوزه ای است که هر روز بر محبوبیت آن افزوده می شود و جای تعجب نیست که چرا. اینستاگرام با بیش از 1 میلیارد کاربر فعال ماهانه، یکی از بزرگترین پلتفرم های رسانه اجتماعی در جهان است و این پتانسیل را دارد که مخاطبان زیادی را برای مشاغل و افراد به طور یکسان جذب کند.

اگر علاقه مند به شروع حرفه ای در بازاریابی اینستاگرام هستید، مهم است که بدانید چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارد. اما اجازه ندهید که شما را بترساند. با آموزش صحیح، هر کسی می تواند به یک بازاریاب اینستاگرام موفق تبدیل شود.

اول، ضروری است که بدانیم اینستاگرام چگونه کار می کند و چه چیزی آن را از سایر پلتفرم های رسانه های اجتماعی متمایز می کند. شما باید در مورد ویژگی های مختلف، از جمله استوری های اینستاگرام، قرقره ها، IGTV و موارد دیگر و نحوه استفاده از آنها برای دستیابی به مخاطبان هدف خود بیاموزید.

در مرحله بعد، یادگیری در مورد معیارهای کلیدی که برای اندازه گیری موفقیت در اینستاگرام استفاده می شود بسیار مهم است. این شامل نرخ تعامل، رشد فالوور و دسترسی است، و درک نحوه ردیابی و تجزیه و تحلیل این معیارها به شما کمک می کند تا در مورد استراتژی محتوای خود تصمیمات مبتنی بر داده بگیرید.

 

آموزش صفر تا اینستاگرام مارکتینگ

هنگامی که درک کاملی از پلتفرم و ویژگی های آن به دست آوردید، زمان آن رسیده است که درباره استراتژی های بازاریابی شروع به یادگیری کنید. شما می خواهید درباره ایجاد یک تقویم محتوا، ایجاد زیبایی بصری برای برند خود و نحوه تعامل با فالوورهای خود از طریق نظرات، DM و سایر تعاملات بیاموزید.

همچنین یادگیری در مورد الگوریتم های اینستاگرام ضروری است، زیرا این الگوریتم ها نقش مهمی در تعیین اینکه چه محتوایی توسط فالوورهای شما دیده می شود و چه محتوایی از بین می رود بازی می کنند. درک نحوه عملکرد الگوریتم‌ها و نحوه بهینه‌سازی محتوای خود برای آن‌ها به شما کمک می‌کند دید بیشتری داشته باشید و به افراد بیشتری دسترسی پیدا کنید. یکی از مواردی که بطور مفصل با ریز جزئیات در اینستانورد راجع بهش صحبت کردم از ریز ترین مورد تا اغل مواردی که نرخ تعامل شما را افزایش خواهد داد.

در نهایت، می‌خواهید در مورد بازاریابی پولی اینستاگرام، از جمله گزینه‌های تبلیغاتی مانند پست‌های حمایت‌شده، مشارکت اینفلوئنسرها و موارد دیگر اطلاعات کسب کنید. این به شما کمک می کند حتی به افراد بیشتری دسترسی پیدا کنید، اما بسیار مهم است که این کار را به گونه ای انجام دهید که با ارزش ها و اهداف برند شما همسو باشد.

در پایان، تبدیل شدن به یک اینستاگرامر حرفه ای نیازمند زمان، تلاش و فداکاری است، اما پاداش آن می تواند قابل توجه باشد. چه فردی باشید که به دنبال رشد برند شخصی خود هستید، چه کسب و کاری که به دنبال دستیابی به مخاطبان جدید است، اینستاگرام ابزار قدرتمندی است که می تواند به شما در دستیابی به اهدافتان کمک کند. با آموزش و رویکرد صحیح، هر کسی می تواند یک بازاریاب موفق اینستاگرام شود.

ChatGPT چیست و چگونه کار می کند ؟

البته یه نکته رو قبل از اینکه ادامه رو بخونی بگم از این هوش مصنوعی می تونی برای آموزش تولید محتوا در سایت حرفه ای هم استفاده کنی و من هم از بخشهایی در این مقاله از همین chat gpt کمک گرفتم که البته نیاز به ویراستاری هم داره قطعا.

ChatGPT را می توان با آموزش آن بر روی یک مجموعه داده کوچکتر که مربوط به کار در دست انجام است، برای کارهای خاص تنظیم کرد. به عنوان مثال، می توان آن را برای تولید اسناد قانونی، کتابچه راهنمای فنی یا حتی شعر تنظیم کرد. اندازه و پیچیدگی مدل نیز یک مزیت است زیرا شامل بیش از 175 میلیارد پارامتر است که به آن امکان می دهد پاسخ های دقیق و دقیق تری ایجاد کند.

مزایای استفاده از ChatGPT

ChatGPT مخفف چه کلماتی است

هوش مصنوعی ChatGPT چیست ؟ این هوش مصنوعی که مخفف عبارت Generative Pre-trained Transformer است، یک مدل زبان قدرتمند است که توسط OpenAI توسعه یافته است. این مبتنی بر معماری GPT است که از یک شبکه عصبی عمیق برای تولید متنی شبیه انسان استفاده می کند. این باعث می شود که برای طیف گسترده ای از وظایف پردازش زبان طبیعی مانند ترجمه زبان، خلاصه سازی متن و تکمیل متن مفید باشد. همچنین قادر به پاسخگویی به سوالات و تولید محتوای خلاقانه مانند داستان و مقاله است.

این مدل بر روی مجموعه داده عظیمی از متن از اینترنت آموزش داده شده است، که به آن امکان می دهد زمینه را درک کند و متنی منسجم و روان تولید کند. از تکنیکی به نام «معماری ترانسفورماتور» استفاده می‌کند که به مدل اجازه می‌دهد تا کل جملات یا پاراگراف‌ها را به‌جای یک کلمه در یک زمان پردازش کند. این بدان معنی است که می تواند معنای متن را به عنوان یک کل درک کند و پاسخ های آن را دقیق تر و مرتبط تر کند.

ChatGPt مروری بر مدل قدرتمند زبان

معماری ترانسفورماتور مبتنی بر مکانیزم توجه به خود است، به این معنی که مدل قادر است بر روی کلمات یا عبارات خاص در متن ورودی تمرکز کند و از آن اطلاعات برای تولید پاسخ استفاده کند. همچنین از چندین لایه شبکه عصبی به نام بلوک‌های ترانسفورماتور استفاده می‌کند که مدل را قادر می‌سازد وابستگی بین کلمات یک جمله را درک کند، این به مدل اجازه می‌دهد متن دقیق‌تر و روان‌تری تولید کند.

اندازه و پیچیدگی مدل نیز یک مزیت است زیرا شامل بیش از 175 میلیارد پارامتر است که به آن امکان می دهد پاسخ های دقیق و دقیق تری ایجاد کند.

یکی از موارد استفاده عمده از ChatGPT در زمینه هوش مصنوعی محاوره ای است که می توان از آن برای ساخت ربات های چت استفاده کرد که می توانند زبان طبیعی را درک کنند و پاسخ هایی شبیه به انسان ایجاد کنند. این دارای طیف گسترده ای از کاربردها، از جمله خدمات مشتری، تجارت الکترونیک و حتی سرگرمی است.

چطور از Chat GPT استفاده کنیم ؟

به عنوان یک مدل زبان، Chat GPT را می توان به روش های مختلفی استفاده کرد. در اینجا چند نمونه برای استفاده از این ربات خوشمند رو آوردم:

پاسخ به سوالات

می توانید در مورد هر موضوعی از Chat GPT سوالاتی بپرسید و سعی می کند اطلاعات مرتبط را در اختیار شما قرار دهد.

تولید محتوا

می‌توانید به Chat GPT یک اعلان بدهید و بعنوان یک معلم از آن برای ساخت و آموزش تولید محتوا متنی استفاده کرده و بر اساس نیاز خود محتوا سازی را شروع میکند. به عنوان مثال، می‌توانید به آن فرمان «داستانی کوتاه درباره یک گربه بنویسید» بدهید و داستان کوتاهی درباره یک گربه ایجاد می‌کند.

ترجمه

Chat GPT را می توان برای ترجمه بین زبان های مختلف استفاده کرد. می توانید متنی به یک زبان به آن بدهید و از آن بخواهید که آن را به زبان دیگری ترجمه کند.

کمک در نوشتن

اگر در حال نوشتن یک سند یا ایمیل هستید و برای یافتن کلمات مناسب به کمک نیاز دارید، می‌توانید از Chat GPT برای پیشنهادات بپرسید.

چت کردن

همانطور که از نامش پیداست، Chat GPT می تواند برای چت نیز استفاده شود. شما می توانید با آن در مورد هر موضوعی گفتگو کنید.

ترفند و تریک ها

مثل یه پروفسور دانا به چت جی پی تی نگاه کنید حتی خیلی از موارد و ترفند اینستاگرام را بخوبی می داند کافیست از او بپرسد.

برای استفاده از Chat GPT، کافی است سؤال خود را در کادر ورودی تایپ کرده یا اینتر را بزنید. ChatGPT پاسخی را بر اساس داده‌های آموزشی و الگوریتم‌های خود برای شما ایجاد می‌کند.

ChatGPT چیست و چگونه کار می کند؟

آموزش استفاده از چت جی پی تی

برای اینکه به جواب این سوال رایج برسیم یعنی چگونه از chatgpt استفاده کنیم باید بگم که چت جی پی تی یک سامانه هوشمند برای گفتگو و تعامل با کاربران است. برای استفاده از این سامانه، شما نیاز به دسترسی به اینترنت و دسترسی به یک رابط کاربری مناسب دارید.

ورود به چت جی پی تی 

برای شروع گفتگو با چت جی پی تی، باید ابتدا به سایت چت جی پی تی دسترسی پیدا کنید. بعد از ورود به سایت، شما می توانید به صورت آنلاین با چت جی پی تی ارتباط برقرار کنید.

متن نویسی

بعد از ورود به سامانه چت جی پی تی، شما می توانید متن پیام خود را وارد کنید. می توانید به سوالات خود پاسخ دهید و از سامانه برای انجام وظایف خود استفاده کنید. برای مثال جواب به سوالات در زمینه آموزش ورود به اکسپلور اینستاگرام که دارید تو هر بخش که مایل بودین سوالات خلاقانه ازش بپرسید تا جوابهای جالبی رو دریافت کید.

ترجمه متن 

چت جی پی تی می تواند متن شما را به زبان دیگری ترجمه کند. اگر برای انجام کاری به زبان دیگری نیاز دارید، می توانید از این قابلیت استفاده کنید.

پاسخگویی به سوالات 

چت جی پی تی می تواند به سوالات شما پاسخ دهد. برای مثال، اگر شما به دنبال راهنمایی در مورد نحوه استفاده از یک برنامه هستید، چت جی پی تی می تواند به شما کمک کند.

توضیحات بیشتر 

اگر شما نیاز به توضیحات بیشتری دارید، می توانید با استفاده از چت جی پی تی با یک کارشناس تعامل داشته باشید. کارشناسان ما در دسترس هستند تا به شما کمک کنند و به سوالات شما پاسخ دهند.

مطلب پیشنهادی

در این برگه از سایت با 10 ترفند ریلز اینستاگرام جهت افزایش میزان بازدید ریلز ها آشنا می شوید. ترفندهایی ساده که حتی می توانید قبل از استفاه هم از خود این هوش مصنوعی بپرسید ببینید آیا همچین ترفند هایی را بلد است ؟

مزایای معماری ترانسفورماتور ChatGPT

یکی از موارد استفاده عمده از ChatGPT در زمینه هوش مصنوعی محاوره ای است که می توان از آن برای ساخت ربات های چت استفاده کرد که می توانند زبان طبیعی را درک کنند و پاسخ هایی شبیه به انسان ایجاد کنند. این دارای طیف گسترده ای از کاربردها، از جمله خدمات مشتری، تجارت الکترونیک و حتی سرگرمی است.

با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که ChatGPT، مانند سایر مدل‌های زبان، محدودیت‌های خود را دارد و پاسخ‌های آن را باید همیشه با کمی نمک در نظر گرفت. قادر به درک کنایه یا کنایه نیست و گاهی اوقات ممکن است پاسخ هایی ایجاد کند که کاملاً دقیق یا مناسب نیستند.

در نتیجه، ChatGPT یک مدل زبان قدرتمند است که توانایی درک متن و تولید متنی شبیه انسان را دارد. می توان از آن برای طیف گسترده ای از وظایف پردازش زبان طبیعی، از جمله ترجمه زبان، خلاصه سازی متن، تکمیل متن و پاسخ به سوالات استفاده کرد. توانایی تنظیم دقیق آن برای کارهای خاص و اندازه و پیچیدگی بزرگ آن، آن را به ابزاری ارزشمند برای مشاغل، محققان و توسعه دهندگان در زمینه هوش مصنوعی محاوره ای تبدیل کرده است.

آدرس این هوش مصنوعی رو برای ثبت نام chatgpt همین پایین براتون نوشتم یاداوری میکنم نحوه ثبت نامش رو تو ویدئو گفتم.

https://chat.openai.com

ChatGPT در هوش مصنوعی مکالمه و برنامه های کاربردی آن

تنظیم دقیق ChatGPT برای وظایف خاص

تنظیم دقیق ChatGPT برای کارهای خاص یک راه قدرتمند برای استفاده از اندازه و پیچیدگی بزرگ مدل برای ایجاد پاسخ های دقیق تر و مرتبط تر است. با تنظیم دقیق مدل بر روی یک مجموعه داده کوچکتر که مربوط به کار مورد نظر است، می تواند الگوهای زبانی خاص و اصطلاحات مورد نیاز برای انجام آن کار را بیاموزد. این فرآیند همچنین به عنوان “یادگیری انتقال” شناخته می شود و می تواند برای تطبیق مدل با طیف گسترده ای از وظایف پردازش زبان طبیعی استفاده شود.

به عنوان مثال، ChatGPT را می توان با آموزش آن بر روی مجموعه داده ای از این نوع متون، برای وظایف تولید متن مانند اسناد قانونی، کتابچه راهنمای فنی یا حتی شعر تنظیم کرد. به این ترتیب، مدل می‌تواند الگوهای زبان، واژگان و سبک خاصی را که در این نوع متون استفاده می‌شود، بیاموزد و به آن امکان می‌دهد پاسخ‌های دقیق و مرتبط‌تری ایجاد کند.

مثال دیگر تنظیم دقیق ChatGPT برای تجزیه و تحلیل احساسات با آموزش آن بر روی مجموعه داده ای از داده های متن برچسب گذاری شده (مثبت، منفی، خنثی) است، مدل می تواند یاد بگیرد که چگونه احساسات یک متن داده شده را شناسایی کند و بر اساس آن پاسخ دهد.

توجه به این نکته مهم است که تنظیم دقیق ChatGPT برای کارهای خاص به مجموعه داده ای نیاز دارد که به اندازه کافی بزرگ و متنوع باشد تا بتواند کار در دست را نشان دهد. در غیر این صورت، مدل ممکن است نتواند به خوبی به نمونه های جدید تعمیم دهد و عملکرد آن آسیب ببیند.

در نتیجه، تنظیم دقیق ChatGPT برای وظایف خاص می تواند یک راه قدرتمند برای بهبود عملکرد مدل باشد و آن را برای طیف گسترده ای از وظایف پردازش زبان طبیعی مرتبط تر کند. با این حال، برای آموزش مدل و آگاهی از محدودیت ها و ملاحظات هنگام استفاده از مدل دقیق تنظیم شده، داشتن کیفیت خوب داده های برچسب دار مهم است.

تنظیم دقیق ChatGPT برای وظایف خاص

کاربرد chatgpt در اینستاگرام

ChatGPT یک مدل زبان قدرتمند است که توسط OpenAI توسعه یافته است که می تواند برای طیف گسترده ای از وظایف پردازش زبان طبیعی، از جمله تولید متن، تکمیل متن و پاسخ به سوالات استفاده شود. اینستاگرام که یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی است، می‌تواند از قابلیت‌های ChatGPT به طرق مختلفی بهره‌مند شود.

نوشتن کپشن با chatgpt

یکی از مزایای کلیدی ChatGPT برای اینستاگرام، توانایی آن در ایجاد کپشن و توضیحات برای پست ها است. این مدل را می‌توان بر روی مجموعه داده‌ای از زیرنویس‌ها و توضیحات اینستاگرام آموزش داد و به آن اجازه می‌دهد الگوهای زبان، لحن و سبک مورد استفاده در پلتفرم را درک کند. این می تواند در زمان و تلاش برای کاربرانی که در حال ایجاد محتوا برای اینستاگرام هستند صرفه جویی کند، زیرا این مدل می تواند زیرنویس ها و توضیحاتی منسجم، روان و مرتبط با تصویر یا ویدیوی پست شده ایجاد کند.

ایجاد استوری اینستاگرام با chatgpt

راه دیگری که می توان از ChatGPT برای اینستاگرام استفاده کرد، ایجاد استوری اینستاگرام است. این مدل را می توان بر روی مجموعه داده ای از استوری های اینستاگرام آموزش داد و به آن اجازه می دهد الگوهای زبان، لحن و سبک مورد استفاده در این قالب را درک کند. این می تواند به ویژه برای مشاغل یا تأثیرگذارانی که می خواهند استوری های جذاب و موثر اینستاگرام برای تبلیغ محصولات یا خدمات خود ایجاد کنند مفید باشد.

آموزش پیشنهادی ما

در این دوره آموزشی از سایت می توانید آموزش 0 تا 100 اینستاگرام مارکتینگ را همراه با مستر ریبوار در مدت زمان 30 روز پشتیبانی تجربه کنید. مزایای شرکت در این دوره علاوه بر یادگیری انجام تارین عملی و تکنیک های اختصاصی هم هستند.

شامل 650 دقیقه آموزش آنلاین

همراه با گروه پشتبانی در تلگرام

دسترسی به فایل های آموزش در تلگرام

با مدت زمان پشتیبانی 30 روز

بررسی مشکلات و آنالیز پیج اینستاگرام 

دسترسی به آموزشهای اینستانورد در اسپات پلیر

دسترسی همیشگی به دوره

تمرین عملی برای رشد سریع پیج

 

نوشتن کامنت بوسلیه chatgpt

ChatGPT همچنین می تواند برای ایجاد نظر در اینستاگرام استفاده شود. این مدل را می توان بر روی مجموعه داده ای از نظرات اینستاگرام آموزش داد و به آن اجازه می دهد الگوهای زبان، لحن و سبک مورد استفاده در این قالب را درک کند. این می‌تواند برای کسب‌وکارها یا تأثیرگذارانی که می‌خواهند تعامل با پست‌های خود را افزایش دهند، و همچنین برای کاربرانی که می‌خواهند روی پست‌های دیگر کاربران نظر ایجاد کنند، مفید باشد.

نوشتن پیام های دایرک

ChatGPT همچنین می تواند برای ایجاد پیام برای پیام های مستقیم اینستاگرام استفاده شود. این مدل را می توان بر روی مجموعه داده ای از پیام های مستقیم اینستاگرام آموزش داد و به آن اجازه می دهد الگوهای زبان، لحن و سبک مورد استفاده در این قالب را درک کند. این می تواند برای مشاغل یا تأثیرگذارانی که می خواهند با فالوورها یا مشتریان خود ارتباط برقرار کنند و همچنین برای کاربرانی که می خواهند پیام هایی برای ارسال به سایر کاربران ایجاد کنند مفید باشد.

لیستی از هشتگ های کاربردی با ربات chatgpt

ChatGPT همچنین می تواند برای ایجاد هشتگ برای پست های اینستاگرام استفاده شود. این مدل را می توان بر روی مجموعه داده ای از هشتگ های اینستاگرام آموزش داد و به آن اجازه می دهد الگوهای زبان، لحن و سبک استفاده شده در این مورد را درک کند.

کاربرد chatgpt در اینستاگرام

استفاده کردن از ChatGPT ساده است (البته نه برای کاربران داخل ایران). در حال حاضر ChatGPT بدون هزینه ثبت نام و استفاده کنید لینک ورود به این ربات در مقاله قرار داده شده است.
دستیار مجازی ChatGPT یک مدل زبانی عالی و غیر قابل باور است و چون می‌تواند بطوری یونیک و مثال زدنی تولید محتوا انجام دهد و کدهای برنامه نویسی تولید کند. چت جی پی تی در یافتن پاسخ برای سوالاتِ سخت و ساده در هر زمینه ای ، بخوبی عمل می کند و می‌تواند جواب ها را به تا حد قانع کننده و باورپذیر ارائه دهد.
 
البته ممکن است در آتیه برای خیلی از بخش ها برای مثال تولید محتوا یا سئو مشکلات عدیده ای را بوجود بیاورد. تولید بیش از حد متونی که ساخته و پرداخته یک هوش مصنوعی است آیا برای کاربران مفید و لذت بخش است؟
 
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *